top of page

JAK ZMIENIAĆ NAWYKI?

Zaktualizowano: 17 maj

Jesteśmy pokoleniem, które wszystko chce mieć od razu, bez wysiłku i z najmniejszym zaangażowaniem.



Dzisiejsze podejście do systemu motywacji robi nam sporo krzywdy bo nie uczy, że osiągnięcie celu to regularna praca i spory wysiłek.



Tak typowe życie, które wiedzie większość z nas, czyli zaleganie na kanapie z netfliksem, śmieciowe jedzenie, fast food i zapychacze dające chwilowe poczucie szczęścia, wsiadanie w auto zamiast przejście kilku przystanków, życie w stresie, nadmiar obowiązków zawodowych lub domowych, które tak naprawdę sami sobie narzucamy, wieczorne wino zamiast spaceru oznacza, że miło nie znaczy dobrze dla nas!


Obserwuję u moich klientów, którzy od lat starają się wprowadzić zdrowe nawyki, mają naprawdę dużą "poradnikową" wiedzę ( niestety rzeczywistość jest tak bardzo sprzeczna z tym czym dzisiaj zaśmiecają nam głowę media), że i tak regularnie robią rzeczy, które im szkodzą.


Dlaczego? Bo kompletnie nie chcemy przyjąć do wiadomości, że osiągnięcie wyznaczonego celu zawsze wymaga czasu, poświęcenia, wytrwałości i sporego wysiłku. Nikt mi nie powie, że osoba ważąca 100 kg i borykająca się z chorobami (nadciśnienie, cukrzyca, otyłość) czy niedogodnościami wynikającymi z tych kilogramów i stanów zapalnych (mgła mózgowa, senność, brak koncentracji, insulinooporność, zaburzenia hormonalne, nerwowość, skoki cukru) nie ma motywacji by schudnąć. Ma! Przecież chce być zdrowa i sprawna. Nie znam osób, które chcą być chore i do tego dążą.


Jak zatem to ugryźć? Niestety wielokrotnie musimy podjąć działania, na które w danym momencie nie mamy ochoty. Zaakceptujmy, że zadowolenie i efekty przychodzą z opóźnieniem. Otyłości nie pozbędziesz się po kilku tygodniach nawet najlepszej diety, kondycji nie zbudujesz po przebiegnięciu 10 km. To się wydarzy później...


Podsumowując: osiągnięcie swoich celów to zrezygnowanie z natychmiastowej przyjemności na rzecz osiągnięcia długofalowej satysfakcji w przyszłości. To ustalenie mądrej strategii, która będzie dostosowana do Twojego stanu zdrowia oraz rytmu i trybu życia.

Jeśli to zaakceptujesz, zobaczysz że się uda !


Sprawdź co na temat zmiany nawyków sądzi


17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page